Po fascynującym spotkaniu drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała na wyjeździe SPR Sośnicę Gliwice 30:23. Najwięcej bramek dla Olkuskiej drużyny rzuciły Natalia Kolonko 9 oraz Paula Masiuda 6. We wtorkowym meczu swoje premierowe trafienie w Pierwszej Lidze zaliczyła Oliwia Sołościuk. Dzięki wygranej w Gliwicach SPR Olkusz z 16. punktami zajmuje 6-te miejsce w tabeli Pierwszej Ligi Grupy B.

Lepiej w spotkanie weszły szczypiornistki Sośnicy Gliwice, które w 6. minucie po rzucie Aleksandry Abramowicz prowadziły 5:1. Olkuszanki nie mogły złapać właściwego rytmu gry. Wszystko zmieniło się po "czasie" wziętym przez Trenera Marcina Księżyka. Celne rzuty raz za razem oddawały Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko po której rzucie w 22. minucie na tablicy widniał wynik remisowy 10:10. W 28. minucie po rzucie ze skrzydła Juli Mrozowskiej SPR Olkusz prowadził już 15:12. Wynik pierwszej połowy spotkania na 15:13 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka Sośnicy Aleksandra Abramowicz.

Od początku drugiej części spotkania drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz budowała bezpieczną przewagę nad Gliwiczankami. W 47. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Natalię Kolonko SPR Olkusz prowadził już 25:17. Rezultat zawodów na 30:23 ustaliła zawodniczka Sośnicy Gliwice Katarzyna Wyrzychowska. Warty podkreślenia jest fakt iż we wtorkowym spotkaniu swoje premierowe trafienie w Pierwszej Lidze zaliczyła skrzydłowa SPR-u Olkusz Oliwia Sołościuk.

Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już w najbliższą sobotę 8 grudnia o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim przed własną publicznością z drużyną MKS AZS UMCS Lublin, która obecnie w ligowej tabeli zajmuje 5-te miejsce. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Hale MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A, bądźcie naszym ósmym zawodnikiem!!

SPR Sośnica Gliwice - SPR Olkusz 23:30 (13:15)

Hala ul. Sikorskiego 132, Gliwice 4.12.2018 r. r. godzina 17:30

Sośnica Gliwice: Klaudia Zizulewska, Patrycja Wróbel 1 - Aleksandra Walentyńska, Paulina Walus, Marlena Lesik 1, Paulina Kostrzewska 4, Małgorzata Krzymińska 2, Paulina Frątczak 1, Oliwia Korbel, Olga Zwolenik, Aleksandra Abramowicz 9, Katarzyna Wyrzychowska 4, Karolina Golec 1

Trener: Maciej Haupa Kary:  2 minuty Karne: 2/2

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor - Magdalena Barczyk 3, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 3, Paula Masiuda 6, Laura Nawara 2, Weronika Gęgotek, Natalia Kolonko 9, Klaudia Zub 2, Oliwia Sołościuk 1, Patrycja Jałowicka 4, Klaudia Łebko, Adriana Kasprowicz

Trener: Marcin Księżyk Kary:  2 minuty Karne: 3/3

Sędziowie: Paweł Klimkowicz, Adam Kowalski (Opolski ZPR) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 5:1, 10 minuta: 7:5, 15 minuta: 8:7, 20 minuta: 9:9, 25 minuta: 11:13, 30 minuta: 13:15, 35 minuta: 13:18, 40 minuta: 14:21, 45 minuta: 17:24, 50 minuta:18:25, 55 minuta 20:27, 60 minuta: 23:30