Po spotkaniu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonała na wyjeździe MKS AZS UMCS Lublin 32:31. Najwięcej bramek dla Srebrnych Lwic rzuciła Natalia Kolonko 11.

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadziłq grę przez całą pierwszą połowę spotkania nie pozwalając na wiele szczypiornistkom MKS AZS UMCS Lublin. Wynik pierwszej części gry na 16:19 ustaliła zawodniczka SPR-u Olkusz Laura Nawara. O ile pierwsze 30 minut nie budziło jakichkolwiek emocji tak druga połowa mogła przyprawić o dreszczyk emocji. W 43 minucie po rzucie szczypiornistki MKS-u Lublin Jagody Lasek na tablicy wyników widniał wynik remisowy 24:24. W 47. minucie spotkania po celnym rzucie Klaudii Zub SPR prowadził 29:28. Wynik spotkania na 32:31 ustaliła skrzydłowa SPR Olkusz Julia Mrozowska.

W najbliższy wtorek 30 kwietnia o godzinie 18:30 drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka zmierzy się na Hali MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A z KS Otmęt Krapkowice w spotkaniu 22 kolejki (ostatniej) Pierwszej Ligi grupy B. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Bądźcie ósmym zawodnikiem Srebrnych Lwic!!

MKS AZS UMCS Lublin - SPR Olkusz 31:32 (16:19)

Hala XXX LO w Lublinie, godzina 17:00 27.04.2019

MKS Lublin: Monika Nóżka - Agnieszka Blaszka 1, Magdalena Markowicz 5, Katarzyna Suszek 7, Gabriela Tomczyk 7, Anna Rossa, Agata Nazar 1, Karolina Dąbała 3, Jagoda Lasek 7

Trener: Patryk Maliszewski Kary:  2 minuty  Karne: 5/3

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor - Magdalena Barczyk 1, Wiktoria Sioła 1, Julia Mrozowska 3, Paula Masiuda 2, Laura Nawara 6, Weronika Gęgotek 2, Natalia Kolonko 11, Klaudia Zub 6, Oliwia Sołościuk, Patrycja Jałowicka

Trener: Marcin Księżyk Kary:  12 minut Karne: 5/4

Sędziowie: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Rzeszów) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:4, 10 minuta: 5:6, 15 minuta: 6:11, 20 minuta: 10:13, 25 minuta: 13:15, 30 minuta: 16:19, 35 minuta: 21:20, 40 minuta: 23:24, 45 minuta: 26:27, 50 minuta: 29:30, 55 minuta 31:31, 60 minuta: 31:32