W środowe popołudnie na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu swój pierwszy trening pod wodzą nowego trenera Kamila Zawady odbyła drużyna seniorek Stowarzyszenia Pliki Ręcznej Olkusz, rozpoczynając tym samym okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020 1 Ligi piłki ręcznej kobiet. Na własnych obiektach "Srebrne Lwice" trenować będą do 4 sierpnia, by już dzień później udać się do Pucka na dwutygodniowy obóz.

Wraz z zakończeniem  sezonu 2018/2019 z SPR Olkusz pożegnał się dotychczasowy pierwszy trener Marcin Księżyk. Po kilku latach spędzonych ze Srebrnymi Lwicami oraz zdobyciu Mistrzostwa 1.Ligi kobiet przeniósł się on do ligowych przeciwniczek Olkuskich szczypiornistek, MTS-u Żory.

Jak powiedział trener Kamil Zawada jego poprzednik Marcin Księżyk postawił poprzeczkę bardzo wysoko oprócz mistrzostwa 1 Ligi SPR Olkusz ukończył w ostatnich trzech latach rozgrywki na bardzo wysokich miejscach i ma ogromną nadzieję, że uda mu się odnieść z Olkuską drużyną jeszcze większe sukcesy. Wszystkich kibiców że przed startem nowego sezonu kadra zespołu może się jeszcze powiększyć, ale o szczegółach personalnych poinformujemy w późniejszym terminie.

5 sierpnia "Srebrne Lwice" wyjechały na obóz przygotowawczy do Pucka, gdzie będą przebywać do 16 sierpnia. Więcej o przygotowaniach do nowego sezonu 1 Ligi piłki ręcznej kobiet nowy trener Kamil Zawada opowiedział w filmie zamieszczonym na oficjalnym kanale SPR-u Olkusz na youtube: [LiNK]

Przypomnijmy iż szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz występować będą w grupie B 1 Ligi i rozgrywki zainaugurują w weekend 14/15 września 2019 roku wyjazdowym spotkaniem z drużyną Karkonosze Jelenia Góra która w minionym sezonie pod nazwą KPR Jelenia Góra występowała w Superlidze a w jej szeregach występuje dobrze znana Olkuskim kibicom Sabina Kobzar.

Autor: sprolkusz.pl

Kalendarz Wydarzeń

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA