Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę pewnie pokonały 43:22 KS Zgodę Ruda Śląska przed własną publicznością w spotkaniu 9. kolejki Pierwszej Ligi. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły: Paula Masiuda 9 oraz Paulina Marszałek 8. Dzięki dzisiejszej wygranej nasz zespół utrzymał się na pozycji lidera rozgrywek.

Sobotnie spotkanie Srebrnych Lwic ze Zgodą Ruda Śląska jak można było się spodziewać od początku do końca przebiegało pod dyktando miejscowych. W 10. minucie po rzucie Weroniki Gęgotek SPR prowadził już 9:1. Z każdą kolejną minutą uwidaczniała się zdecydowana przewaga szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. W 21. minucie po rzucie Oliwi Sołościuk ze skrzydła, miejscowe prowadziły już 19:4!! Wynik pierwszej połowy spotkania na 23:10 ustaliła zawodniczka Zgody Małgorzata Krzymińska.

Druga połowa w wykonaniu szczypiornistek SPR Olkusz była niemal bezbłędna. Po celnym rzucie w 38. minucie Pauli Masiuda na tablicy widniał wynik 28:14 na korzyść Srebrnych Lwic. W 46. minucie po rzucie ze skrzydła Sabiny Radlak Lwice prowadziły już 36:16 i było jasne która drużyna tego dnia zdobędzie komplet punktów. Przez ostatnie kilkanaście minut spotkania na parkiecie w składzie SPR-u występowała niemal sama młodzież. Kolejne bramki w rozgrywkach 1. Ligi rzuciły młode wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Weronika Gęgotek, Zuzanna Żur oraz Oliwia Sołościuk. Końcowy rezultat na 43:22 ustaliła Klaudia Wójcicka-Dudek.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już za tydzień 8 grudnia o godzinie 19:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Trzymamy kciuki za komplet punktów wywieziony przez naszą drużynę ze stolicy Województwa Dolnośląskiego.

SPR Olkusz - KS Zgoda Ruda Śląska 43:22 (23:10)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 17:00 30.11.2019 r.

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara - Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria, Mrozowska Julia, Wójcicka-Dudek Klaudia, Masiuda Paula, Żur Zuzanna, Jałowicka Patrycja, Sołościuk Oliwia, Gęgotek Weronika, Marszałek Paulina, Kolonko Natalia, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 0 minut Karne: 3/2

Zgoda: Zimowska Agnieszka, Wróbel Patrycja, Podsiedlik Natalia, - Zioła Agnieszka 2, Krzysteczko Martyna 3, Nawrocka Daria 2, Kulik Paulina, Prokop Jessica 1, Kita Natalia 1, Zawada Kinga 1, Kuberek Magdalena 2, Skubacz Julia 6, Korbel Oliwia, Krzymińska Małgorzata 1, Kawalec Karolina 2, Chruścińska Małgorzata 1

Trener: Marek Płatek  Kary: 4 minuty Karne: 4/2

Sędziowie: Monika Bązi, Melania Kessler (Opolski ZPR) Delegat ZPRP: Olgierd Sikora (Chorzów) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:1, 10 minuta: 9:1, 15 minuta: 14:3, 20 minuta: 18:4, 25 minuta: 22:7, 30 minuta: 23:10, 35 minuta: 25:13, 40 minuta: 29:14, 45 minuta: 34:15, 50 minuta: 37:19, 55 minuta 40:20, 60 minuta: 43:22