Po spotkaniu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę przegrały 34:38 z Eurobud JKS Jarosław w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Najwięcej bramek dla naszej drużyny w sobotnim spotkaniu rzuciły: Paulina Marszałek 11 oraz Natalia Kolonko 9.

Od początku spotkania szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz grały bardzo skoncentrowane, wszak nie były one faworytem w starciu z ekstraklasowym JKS-em Jarosław. W 8. minucie po rzucie Sabiny Radlak Srebrne Lwice ku uciesze licznie zgromadzonej tego dnia Hali MOSiR-u publiczności prowadziły 6:4. Olkuszanki konstruowały kolejne udane akcje w ataku i zwiększały przewagę nad przyjezdnymi. Dzięki trio Paulina Marszałek - Paula Masiuda - Natalia Kolonko w 20. minucie prowadziliśmy aż 13:8. Zawodniczki JKS Jarosław skrzętnie wykorzystywały każdy błąd w obronie Olkuszanek. W 26. minucie po rzucie Kingi Strózik na tablicy widniał wynik 14:14. Rezultat pierwszej połowy spotkania na 16:16 ustaliła zawodniczka Eurobud JKS Jarosław Natalya Turkalo.

Od początku drugiej części spotkania drużyna Eurobud JKS Jarosław budowała mozolnie przewagę nad Srebrnymi Lwicami. W 41. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Magdalenę Balsam przyjezdne prowadziły już 25:22. Wynik zawodów na 34:38 ustaliła skrzydłowa JKS-u Julia Pietras. Sobotnie spotkanie było dla drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Zawadę okazją do sprawdzenia się z drużyną grająca na co dzień w zawodowej Superlidze. Choć nie udało się wygrać, to cenne doświadczenie zdobyte w starciu z Jarosławską drużyną zaprocentuje w dalszej części sezonu.

Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają dopiero 18 stycznia 2020 roku a zmierzą się w nim przed własną publicznością z drużyną MTS Żory, która obecnie w ligowej tabeli zajmuje 2-gie miejsce. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Hale MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A, bądźcie naszym ósmym zawodnikiem!!

SPR Olkusz - Eurobud JKS Jarosław 34:38 (16:16)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 18:00 14.12.2019 r.

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara - Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria 3, Masiuda Paula 6, Żur Zuzanna, Jałowicka Patrycja, Sołościuk Oliwia 1, Gęgotek Weronika 3, Marszałek Paulina 11, Kolonko Natalia 9, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina 1

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 6 minut Karne: 6/6

Jarosław: Szczurek Karolina, Backiel Marta - Bancilon Moniky 7, Balsam Magda 11, Donets Olesia 4, Luberecka Angelika, Turkalo Natalya 8, Strzębała Sylwia 1, Musakova Annamaria, Pietras Julia 3, Strózik Kinga 1, Bieńkowska Patrycja 1, Szymborska Aleksandra 1, Kozimur Katarzyna 1

Trener: Vit Teleky  Kary: 4 minuty Karne: 7/7

Sędziowie: Aleksandra Pytlik, Agnieszka Skowronek (Sląski ZPR)  Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:3, 10 minuta: 7:6, 15 minuta: 10:7, 20 minuta: 13:8, 25 minuta: 14:13, 30 minuta: 16:16, 35 minuta: 17:20, 40 minuta: 21:24, 45 minuta: 24:27, 50 minuta: 27:31, 55 minuta 31:34, 60 minuta: 34:38

Autor: sprolkusz.pl