Podczas Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego walczyliśmy o Uśmiech Rafałka Szwajgiela z Olkusza. Dzięki wylicytowanym pamiątkom sportowym i ofiarności licznie zgromadzonej tego dnia publiczności udało się zebrać 16700,92 złotych.

Zgromadzona w sobotnie popołudnie na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu publiczność mogła podziwiać w mini turnieju towarzyskim piłki ręcznej drużyny: Seniorek SPR Olkusz, Młodzieżowe SPR Olkusz, Rodziców pokaz umiejętności Freestylera Macieja Kryski oraz występ Tancerzy Szkoły Tańca Wena. Przysłowiową "wisienką" na torcie były tego dnia licytacje gadżetów sportowych, obrazów i grafik. W mini turnieju piłki ręcznej nie wynik był najważniejszy lecz możliwość pomocy naszemu małemu bohaterowi. Dzięki licytacją oraz zbiórce do puszek udało się zebrać 16700,92 złotych. Zebrane fundusze pomogą w codziennej rehabilitacji Rafałka Szwajgiela z Olkusza.

Rafałek Szwajgiel jest 2,5 rocznym chłopcem. Od początku swojego krótkiego życia zmagał się z problemami zdrowotnymi, które systematycznie udawało się niwelować. W listopadzie 2018 roku zauważyliśmy znaczny regres w rozwoju ruchowym naszego synka, pomimo prowadzonej od początku rehabilitacji i wspomagania rozwoju.  Rafałek przestał raczkować i samodzielnie siadać, jego malutkie ciałko zaczęło stawać się coraz bardziej wiotkie, osłabła znacznie siła w rączkach i nóżkach. Pojawiły się problemy z oddychaniem oraz przełykaniem, a także z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny, która powoduje nawracające infekcje. 19 lutego 2019 roku potwierdziły się największe obawy, Rafałek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA2), który jest „ultrarzadką" chorobą o podłożu genetycznym zwaną potocznie - „genetycznym zabójcą dzieci”. Choroba objawia się m.in.: osłabieniem mięśni szkieletowych, niedowładem ruchowym, zaburzeniami odżywiania, połykania i ssania oraz niewydolnością oddechową, które nierzadko prowadzą do śmierci. W ostatnim czasie Rafałek dzięki codziennej, systematycznej i ciężkiej pracy oraz terapii lekowej zaczął samodzielnie siadać oraz poruszać się na wózku inwalidzkim. Jednak aby nabyte zdolności oraz umiejętności ponownie nie zanikły i aby choroba nie postępowała potrzebne są dalsze kosztowne codzienne ćwiczenia, rehabilitacje oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu i Kawiarenki Pod Parasolem.

 

Autor: sprolkusz

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA