Pierwszy tydzień klubowego challenge'u kończymy z Natalią Kolonko – najskuteczniejszą zawodniczką I-ligowego SPR-u Olkusz w obecnych rozgrywkach. 94 zdobyte bramki w 12 spotkaniach sprawiają, że 21-letnia rozgrywająca Srebrnych Lwic plasuje się w czołówce klasyfikacji snajperek na zapleczu PGNiG Superligi.

Z Natalią przedyskutujemy dzisiaj sprawę Jej początków na parkiecie, priorytetów w sportowej codzienności oraz nadrabiania zaległości w domowych obowiązkach i kontaktach z bliskimi. Bo mimo że jest to trudny czas dla piłki ręcznej, to życie rodzinne kwitnie. I dobrze! Zapraszamy na siódmy odcinek naszej akcji zachęcającej do pozostania w domach i jednocześnie pozwalającej lepiej się poznać. Wieczór z Natalią Kolonko czas start!

#SPRzostajewdomu

1. - Natalia, przy niedzieli przyszedł czas na Ciebie. Takie małe święto, biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju i zawieszenie wszystkich rozgrywek. Na wstępie każda z Was dzieli się swoimi wspomnieniami z początków gry. Pamiętasz jak u Ciebie zaczęła się ta przygoda z handballem? 

- Jasne że pamiętam! Wszystko zaczęło się, żeby teraz nie skłamać... kiedy miałam 8 lat. Rodzice zaprowadzili mnie na pierwsze zajęcia w Chorzowie. Oboje byli sportowcami, więc nie mogło być inaczej ze mną. Oczywiście wybór dyscypliny należał do mnie, spodobało mi się i tak już zostało. Teraz nie mogę sobie wyobrazić innego scenariusza. 

2. - Olkusz masz w sercu, to właśnie tutaj zdobyłaś między innymi brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek. Jak wysoko w swojej prywatnej hierarchii stawiasz miano trzeciej młodzieżowej siły w kraju?

- Oj bardzo wysoko! To chwile, które zapamiętam do końca życia. Każdy rozegrany mecz, począwszy od spotkań w Lidze Małopolskiej pokazywał mi, że naprawdę stać nas na dużo! To były ostatnie młodzieżowe mistrzostwa, w których mogłam wystąpić, tym bardziej moja radość była i nadal na samą myśl o tamtych wydarzeniach jest ogromna. To jeden z największych sukcesów jakie osiągnęłam z Drużyną.  

3. - Jesteś młoda, zdolna i z „papierami na granie”. Mówią o tym liczby, których nie da się oszukać. Tytuł najskuteczniejszej piłkarski w Klubie dodaje skrzydeł, czy właśnie zwiększa presję na Tobie?

- Ciężkie pytanie... To na pewno w pewien sposób jest bardzo motywujące i w głębi serca czuję ogromną radość. Jednak z drugiej strony mam świadomość tego jak dużo jest ode mnie wymagane. I słusznie. Ta presja jest czasem przydatna, by nadal ciężko pracować i nikogo nie zawieść. Na co dzień nigdy o tym nie myślę. Najważniejsze dla mnie są osiągnięcia, które zdobywamy wspólnie z Drużyną. To priorytet i radość największa.

4. - Jak każda z Was, pewnie i Ty masz plany na sportową przyszłość. Nikt na teraz nie wie jak potoczą się losy zawieszonego sezonu, ale coraz głośniejsze są plotki o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek. W takiej sytuacji wcześniej niż zwykle trzeba zacząć myśleć o kolejnej ligowej kampanii. Zostajesz w Srebrnym Mieście na następne miesiące, czy rozglądasz się za nowymi wyzwaniami?

- Obecna sytuacja nie jest dla nikogo korzystna. Ja nadal wierzę, że jeszcze uda nam się wrócić na boisko i zawalczyć o jak najwyższe miejsce w I lidze. Bardzo bym nie chciała, żeby sezon zakończył się na tym etapie, na jakim został zawieszony. Oczywiście jak każdy sportowiec stawiam sobie wyzwania, ale najważniejsze dla mnie jest teraz dokończyć rozgrywki z Dziewczynami. Nic odnośnie przyszłych miesięcy nie wykluczam, jednak co będzie? Zobaczymy. 

5. - Natalia Kolonko poza boiskiem to?

- To najnormalniejsza w świecie dziewczyna. Uwielbiam spędzać wolny czas z Chłopakiem, Rodziną i Przyjaciółmi. Poza tym jestem studentką na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. 

6. - Nastał specyficzny okres, kiedy każdy z Nas ma więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Jak Ty wykorzystujesz to przymusowe wolne od codziennych zajęć?

- Aktualnie spędzam dużo czasu z rodziną, bo zwykle się mijamy. Zdarza się, że dopiero w niedzielę możemy chociażby dłużej porozmawiać. To dobry okres żeby nadrobić te utracone w codziennej rutynie chwile. Oprócz tego mam czas by spokojnie obejrzeć ulubione seriale i filmy. Chociaż nie będę ukrywać, że zaczynam tęsknić za codziennością...

7. - I na koniec Natalia jeszcze mały powrót do sportowego życia. Twój cel do zrealizowania związany z piłką ręczną? Priorytetem jest Superliga i ewentualne powołanie do Kadry Narodowej, czy raczej twardo stąpasz po ziemi i wyznajesz zasadę, że pomału, mniejszymi krokami?

- Od zawsze ciężko pracuję, wiem że tylko taką drogą można dojść do marzeń i ich realizacji. Granie z orzełkiem na piersi i w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce to cel, który już dawno sobie postawiłam. Chcę nieustannie do tego dążyć, a myśl o tym jeszcze bardziej mnie motywuje.

- Dziękuję Ci bardzo Natalia za rozmowę. Realizacji tych zamierzeń w imieniu swoim i wszystkich pozostałych mocno Ci życzę!

- Cała przyjemność po mojej stronie. Dziękuję i mam nadzieję że do zobaczenia wkrótce!

#SPRzostajewdomu

P.S. Oczywiście również Natalia nagrała filmik zachęcający wszystkich do pozostania w domach. Nie zabrakło także nominacji do kolejnej rundy. Kto następny? Sami zobaczcie TUTAJ!

(PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA