Od poniedziałku wiemy już, że w sezonie 2019/2020 w I Lidze Kobiet gr. B nie wydarzy się już nic poza planowanym na bliżej nieokreślony termin dwumeczem barażowym o awans do PGNiG Superligi. Zagra w nim najlepsza w tabeli Korona Handball Kielce, która na mecie skróconych rozgrywek wyprzedziła MTS Żory i SPR Olkusz. 

O decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także miejscu zajętym przez Srebrne Lwice rozmawiamy z Prezesem Klubu Marcinem Kubiczkiem.

- Panie Prezesie, w poniedziałek prosto z Warszawy dotarła do Nas informacja, że sezon 2019/2020 w I i II Lidze Piłki Ręcznej w Polsce, z powodu szalejącego na całym świecie koronawrusa zostaje zakończony. Decyzja ze sportowego punktu widzenia trudna do zaakceptowania, ale mając na względzie czynnik ludzki raczej jedyna z możliwych. Jak Pan się odnosi do wydanego komunikatu?

- Myślę, że całe środowisko sportowe czekało na taką informację. W mojej opinii to jedyna słuszna decyzja w obecnej sytuacji.

- Zgodnie z obowiązującą tabelą SPR Olkusz rozgrywki I Ligi Kobiet kończy na trzecim miejscu, za rywalkami z Żor i Kielc. Najniższy stopień podium na zapleczu PGNiG Superligi to satysfakcjonujący wynik?

- My najtrudniejszych przeciwników mieliśmy na początku rozgrywek, więc przy innym układzie meczów czy innym losowaniu, to my moglibyśmy być na pierwszym miejscu. Po pierwszej rundzie byliśmy liderem. W zasadzie można więc dyskutować, czy utrzymanie tabeli na zakończenie   rozgrywek w takim stanie jest słuszne, biorąc pod uwagę że w rundzie rewanżowej rozegraliśmy tylko trzy mecze. Z drugiej strony, przy „małej tabeli” skupiającej naszą drużynę oraz ekipy z Kielc i Żor, trzecie miejsce jest jak najbardziej sprawiedliwe. To są jednak tylko typowo komentatorskie dywagacje. W okresie pandemii miejsce w tabeli schodzi na dalszy plan. W pełni je jednak akceptuję i gratuluję drużynie z Kielc wygrania I ligi. Myślę, że ze sportowego i z organizacyjnego punku widzenia „złoto I ligi” pojechało w odpowiednie miejsce.

- Nie sposób w tym miejscu nie zapytać o przyszłość, choć  tak naprawdę na tę chwilę mówienie o planach i założeniach to trochę jak wróżenie z fusów. Nikt przecież nie wie ile potrwa stan kwarantanny. Czy mimo wszystko wiadomo już co wydarzy się w Klubie w najbliższych tygodniach?

- Najpierw musi się skończyć ten okropny czas, który nas wszystkich sparaliżował. Dużo jednak zależy od nas samych. Dlatego, korzystając z okazji, bardzo Was wszystkich proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Zostańcie w domu, noście maski, myjcie ręce, dbajcie o siebie i o wszystkie osoby z Waszego otoczenia. Kto może niech wspiera naszych lekarzy, pielęgniarki, ratownictwo medyczne i wszelkie służby będące „na pierwszej linii frontu”. Jest to bardzo ważne. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i zdyscyplinowani, wtedy szybciej wrócimy do normalności.

(PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA