W poniedziałek 30 marca potwierdziły się spekulacje dotyczące przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020 w I oraz II Lidze Kobiet i Mężczyzn. Związek Piłki Ręcznej w Polsce wydał oficjalny komunikat, w którym przedstawił najważniejsze postanowienia.

Wedle nich najlepsza w Grupie B Korona Handball Kielce o miejsce w PGNiG Superlidze powalczy ze zwycięzcą Grupy A Samborem Tczew. Termin dwumeczu barażowego na ten moment jest nieznany. O ile Korona wciąż ma szansę awansu do ekstraklasy, to wiadomo także, że nikt z I ligi nie spada. Uratowała się zamykająca tabelę Cracovia 1906. SPR Olkusz z 30 punktami na koncie został sklasyfikowany na 3. miejscu, z którego satysfakcji nie kryje trener Srebrnych Lwic. - Celem postawionym przez Zarząd, było zajęcie wysokiego miejsca. Planem, który wspólnie z ambitnymi zawodniczkami ustaliliśmy jeszcze przed pierwszym meczem było zajęcie miejsc 1-3. Cel został zrealizowany, więc osobiście jestem bardzo zadowolony. Dziewczyny swoją postawą na boisku zasłużyły na miejsce w pierwszej trójce – mówi Kamil Zawada.

Jednocześnie szkoleniowiec SPR-u zwraca uwagę, że decyzja Związku w obecnej sytuacji nie mogła być inna. - Decyzja nie jest ani dla mnie, ani chyba dla nikogo zaskoczeniem. Od jakiegoś czasu już pewnie każdy oswajał się z tą myślą, że rozgrywek nie dokończymy. Uważam to za słuszne rozwiązanie. Nie będzie ono satysfakcjonujące dla wszystkich, ale to w obecnej sytuacji jest najlepsze. Zdrowie i bezpieczeństwo są priorytetem – dodaje opiekun olkuskiego zespołu.

Niespotykana sytuacja, której właściwie nikt nie mógł przewidzieć jeszcze kilka tygodni temu, storpedowała nie tylko same rozgrywki, ale i plan treningowy. Tradycyjne zajęcia zostały zawieszone, a w trakcie trwania kwarantanny zawodniczki pracują indywidualnie. - Co dalej? Tego na obecną chwilę nie wiemy. Dla każdego tworzącego drużynę SPR-u jest to nowa sytuacja. Dla Zarządu, trenerów, zawodniczek, rodziców, kibiców. Chcemy jak najszybciej odnaleźć się w tym co nas spotkało. Robimy co w naszej mocy aby żyć normalnie, Dziewczyny trenują wedle rozpisek w domach, ale jak wiadomo to zupełnie inny trening niż na boisku. Czekamy na to co przyniesie następny dzień, tydzień. Tyle nam pozostało – zaznacza trener Zawada, który ostatecznie dotrzymał danego przed sezonem słowa, że jeśli Lwice uplasują się na podium, to On zgoli brodę. 3 miejsce jest, więc brody nie ma.

 

(PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA