Na zakończenie młodzieżowych podsumowań trafiamy do najmłodszej grupy wiekowej biorącej udział w regularnych rozgrywkach. SPR 2008-09 w Małopolskiej Lidze Dziewcząt występuje pod szyldem „dwójki”, każdego dnia zbierając na parkiecie cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości. Podopieczne Patrycji Głąbik w minionym, premierowym dla siebie sezonie były bardzo dzielne, nie tylko punktując w tabeli, ale przede wszystkim w oczach swojej trenerki i najwierniejszych fanów wspierających ten zespół.

DZIECI MŁODSZE

Zakończone przedwcześnie rozgrywki były dla Lwiątek swoistym poligonem doświadczalnym, gdzie miało się okazać jaki potencjał drzemie w drużynie zbudowanej z najmłodszych zawodniczek. Historyczną chwilą był pierwszy turniej na początku października ubiegłego roku w Krakowie, gdzie olkuszanki w swoim debiucie pokonały drugą ekipę Kusego Kraków. Wielki moment i zarazem świetny wstęp do dalszej rywalizacji o ligowe punkty. W dwóch następnych meczach SPR uległ Kusemu I oraz Pałacowi Młodzieży, choć w starciu z tarnowiankami Lwiątka wcale nie ustępowały rywalkom. 

Podczas drugiego turnieju punktów zdobyć się nie udało. Trzy spotkania i trzy porażki, jednak nawet postronni obserwatorzy docenili wysiłek i zaangażowanie jakie na parkiecie zostawiły wychowanki trenerki Głąbik.

- Wciąż się uczymy handballu. Jesteśmy dopiero na początku drogi, a jak wiadomo początki bywają trudne. Nie mam jednak dziewczynkom nic do zarzucenia. Za każdym razem grają na sto procent, walczą i co ważne, starają się realizować nakreślony plan – zaznacza szkoleniowiec olkuskiej ekipy.

W trzecim turnieju – tym z końcówki listopada olkuszanki również nie zdołały ugrać choćby punktu, ale szczególnie w spotkaniu z Tarnowem były bliskie powodzenia. Do przerwy remis, a po końcowej syrenie minimalna, jednobramkowa porażka. Z Kusym II i SPR-em I Lwiątka przegrały, ale po zaciętych bojach. 

- Im dłużej trwał ten sezon, tym dziewczyny coraz mocniej się rozkręcały. Nie zawsze przekładało się to na wyniki, ale progres w ich poczynaniach stawał się widoczny – dodaje trenerka Głąbik.

Czwarty turniej zaczął się po myśli olkuszanek. Wzorem premierowej imprezy, także i w tym przypadku SPR 2008-09 zmagania rozpoczął od triumfu nad Kusym II. Z pierwszym zespołem SKS-u nie było już tak kolorowo, ale za to w siostrzanym pojedynku z SPR-em 2007 przez większą część spotkania grano bramka za bramkę. W końcówce starsze koleżanki okazały się skuteczniejsze i dzięki temu to podopieczne Katarzyny Krawczyk sięgnęły po trzy oczka, a nasze bohaterki odcinka musiały się obejść smakiem. 

Co się odwlecze, to nie uciecze? Jeszcze nie tym razem, bowiem przy następnej próbie także górą były zawodniczki z rocznika 2007, choć do przerwy w ramach piątego z kolei turnieju bliżej wygranej były Lwiątka trenerki Głąbik. Skromnej zaliczki nie udało się jednak obronić i tym samym aspiracje związane z pokonaniem starszych od siebie koleżanek należało przełożyć na kolejny cykl rozgrywkowy. 22 lutego w Olkuszu SPR 2008-09 przegrał też z dwoma drużynami Kusego.

Ostatnim akcentem sezonu 2019/2020 były zmagania z początku marca, kiedy to o koronawirusie mówiło się coraz głośniej, ale wciąż starano się żyć normalnie. Akcent bardzo pozytywny, bo niewiele zabrakło, aby Lwiątka zrobiły coś, czego do tej pory jeszcze nie udało im się dokonać – wygrać dwa z trzech spotkań. Z Kusym I szanse na sprawienie niespodzianki były iluzoryczne i zgodnie z oczekiwaniami, krakowianki nie miały problemów ze zgarnięciem pełnej puli. Olkuszanki sporo krwi napsuły za to zespołowi z Tarnowa. Po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis, a Pałac Młodzieży wygrał dopiero po rzutach karnych. Sportowa złość dała efekty na zamknięcie sezonu. SPR II – Kusy II 9:4. 

Ligowe zmagania w formie turniejów urozmaicały... turnieje, ale już te ogólnopolskie. W ostatni weekend stycznia Lwiątka zagrały w Buku, gdzie stanęły na podium! Najlepszą bramkarką imprezy została wybrana Anna Gamrot, natomiast tytuł MVP wśród SPR-u uzyskała Marzena Noga. 

- Na początku marca nikt nie zakładał, że to wszystko tak szybko się skończy. Plany trzeba było jednak zmienić, a ambicje schować do kieszeni. Dwa miesiące siedzenia w domach na pewno nie pomogło, ale teraz staramy się nadrabiać stracony czas. Dziewczynki trenują w komplecie, nieoczekiwana przerwa nie wpłynęła jakoś źle na ich chęci, co dobrze rokuje na następne tygodnie. Przed nami obóz, dziesiątki treningów i wyzwań, które mam nadzieję, że przyniosą efekty już wkrótce. Ten zespół to „Rocznik Petarda”. Praca w takim gronie to czysta przyjemność – kończy Patrycja Głąbik, która wzorem swoich koleżanek po fachu dziękuje za ogromne wsparcie wszystkim Rodzicom zaangażowanym w rozwój prowadzonej przez siebie drużyny. 

1. TURNIEJ

SKS Kusy II Kraków – SPR II Olkusz 10:15 (5:8)

SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 2:21 (1:6)

Pałac Młodzieży Tarnów – SPR II Olkusz 9:6 (5:3)

2. TURNIEJ

SPR II Olkusz – Pałac Młodzieży Tarnów 6:13 (3:6)

SKS Kusy I Kraków – SPR II Olkusz 20:6 (6:1)

SPR II Olkusz – SPR I Olkusz 4:18 (2:7)

3. TURNIEJ

SKS Kusy II Kraków – SPR II Olkusz 14:7 (7:6)

SPR II Olkusz – Pałac Młodzieży Tarnów 9:10 (5:5)

SPR II Olkusz – SPR I Olkusz 5:9 (3:7)

4. TURNIEJ

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 7:4 (5:2)

SKS Kusy I Kraków – SPR II Olkusz 18:3 (9:3)

SPR Olkusz I – SPR Olkusz II 11:8 (4:4)

5. TURNIEJ

SPR II Olkusz – SPR I Olkusz 9:14 (6:5)

SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 2:11 (1:8)

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 5:8 (2:4)

6. TURNIEJ

SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 3:18 (2:7)

SPR II Olkusz – Pałac Młodzieży Tarnów 6:6 (4:6) po karnych 7:8

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 9:4 (2:2)

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA