Trzy dni później niż pierwotnie planowano, bo nie w niedzielę, a w środę 24 czerwca przy ul. Legionów Polskich w Olkuszu odbędą się Mistrzostwa Małopolski Dziewcząt w piłce ręcznej plażowej. To historyczna chwila dla całej społeczności SPR-u, bo nie dość, że Młode Lwice zadebiutują na piasku, to jeszcze będą gospodyniami turnieju, którego stawką jest prymat w województwie. 

- Mamy za sobą kilka dni intensywnych przygotowań. Beach handball to coś zupełnie innego niż gra na parkiecie, ale dziewczyny nie miały problemów z przystosowaniem się do nowych zasad i nawierzchni – mówi Kamil Zawada, szkoleniowiec Juniorek.

W najstarszej grupie wiekowej udział w środowej rywalizacji oprócz olkuskiego zespołu potwierdziły jeszcze trzy inne: SKS Kusy Kraków, Dwójka Nowy Sącz oraz UKS Roczyny. Czwórka chętnych, ale tytuł tylko jeden. - Przewidywania co do wyników to jak wróżenie z fusów. Nigdy wcześniej nie było nam dane spotkać się z kimkolwiek na piasku, dlatego trudno cokolwiek powiedzieć na temat szans. Jestem jednak przekonany, że dziewczyny dadzą się z siebie wszystko, a to pozwoli nam zakończyć zmagania z podniesioną głową – dodaje trener Zawada. Juniorki w środę zagrają jako ostatnie w kolejności. Pierwszy mecz Młode Lwice wedle terminarza rozpoczną o godz. 12:30. Ich przeciwnikiem będą Roczyny. Później będziemy świadkami pojedynków z rówieśniczkami z Nowego Sącza i Krakowa.

Wcześniej, bo punktualnie o 10:00 na piasek wyjdą Młodziczki. Tutaj oprócz dwóch olkuskich drużyn zobaczymy też ekipę z Wilczysk. Obsada skromna, ale to wcale nie oznacza, że zabraknie emocji. UKS Sęp na parkiecie to wymagający rywal, choć nikt do końca nie wie jak to będzie na piasku. Tak czy inaczej, mecz pomiędzy SPR-em I a Sępem zaplanowano kilka minut przed południem. - Solidnie potrenowałyśmy aby jak najlepiej przygotować się do wyzwania, jakim będzie dla nas gra w beach handball. To coś nowego, trochę szalonego, ale my lubimy takie przygody – przekonuje Monika Pastwa, trenerka Młodziczek z rocznika 2006. W tej samej kategorii wystąpią podopieczne Katarzyny Krawczyk, a więc szczypiornistki urodzone w 2007 roku. - Szykuje się dużo zabawy. Nastawiamy się na sporą dawkę pozytywnych emocji, a co przyniesie boisko czas pokaże – zaznacza trenerka Krawczyk.

Trzecią grupą wiekową jaką zobaczymy przy Legionów Polskich będą Juniorki Młodsze. Zespół prowadzony przez Agatę Nowak i Patrycję Głąbik w głównej mierze będzie zbudowany z zawodniczek o rok młodszych niż stanowi regulamin. - Wilczyska nie grały w minionym sezonie na hali, więc nie mieliśmy możliwości poznać się na parkiecie. Tym większa jest niewiadoma związana z naszym spotkaniem. Solidnie jednak trenujemy, zgłębiamy tajniki beach handballu i wierzę, że dziewczyny staną na wysokości zadania – komentuje trenerka Nowak. 

Zgodnie z tym co ustalił na wstępie Małopolski Związek Piłki Ręcznej, Mistrzostwa Dziewcząt w Olkuszu miały odbyć się w niedzielę 21 czerwca. Turniej jednak w obawie przed złą pogodą przeniesiono o trzy dni na środę 24 czerwca. Lista uczestników oraz harmonogram imprezy nie zmieniają się. Jako pierwsze na piasek wyjdą Młodziczki, następnie Juniorki Młodsze, a wojewódzkie zmagania zamkną najstarsze w stawce Juniorki. Odpowiedzi na wszystkie pytania związane z turniejem poznamy przed godziną 16:00.  

Organizatorami Mistrzostw Małopolski w Plażowej Piłce Dziewcząt jest Małopolski Związek Piłki Ręcznej przy współpracy z SPR Olkusz

Trzymajcie kciuki!

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA