Dla tych, którzy zdążyli się już stęsknić za Srebrnymi Lwicami mamy dobre wiadomości. I-ligowe szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz 5 sierpnia wracają do treningów, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu 2020/2021. Na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi zaszło sporo zmian, jednak cel zespołu prowadzonego przez Kamila Zawadę nie zmienia się. Olkuszanki ponownie mierzą w górną połówkę tabeli.

Pierwszy mecz o I-ligowe punkty SPR rozegra dokładnie 26 września we własnej hali. Rywalem Lwic będzie AZS AWF Handball Wrocław. Za dwa miesiące podopieczne trenera Zawady mają być w optymalnej formie. - Czasu do inauguracji sezonu jest jeszcze sporo, jednak z uwagi na wcześniejsze zakończenie poprzednich rozgrywek potrzebujemy trochę więcej czasu aby osiągnąć poziom, który pozwoli nam od samego początku udowodnić swoją wartość na boisku – zaznacza szkoleniowiec olkuskiej ekipy.

Dlatego też start okresu przygotowawczego w Klubie zaplanowano na początek przyszłego miesiąca. Po raz pierwszy zawodniczki spotkają się na zajęciach 5 sierpnia, a już cztery dni później rozpoczną obóz dochodzeniowy na miejskich obiektach. Główną bazą treningową jak zwykle będzie Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Miejsce sprawdzone i znane całemu sztabowi jak własna kieszeń. - Na miejscu mamy wszystko co potrzebne do pracy. Z pokoi hotelowych na parkiet mamy dosłownie kilka kroków, a to duży komfort – dodaje Kamil Zawada

Zgrupowanie Srebrnych Lwic potrwa do 14 sierpnia. Po krótkiej regeneracji piłkarski wrócą do codziennych treningów, które przeplatać będą udziałem w turniejach i rozgrywaniem sparingów. Na rozkładzie znalazły się zmagania w Krakowie oraz kontrolne potyczki z Koroną Handball Kielce i SPR-em Gliwice. Do tradycyjnego modelu treningowego nasze szczypiornistki wrócą 7 września. Cztery jednostki w tygodniu, aż do pierwszego spotkania o punkty. 

- Jestem przekonany, że obrany przez nas kierunek przygotowań okaże się optymalny. Do wykonania mamy dużo pracy, ale znam dziewczyny i wiem, że zrobią co w ich mocy, aby jak najlepiej przygotować się do ligowej rywalizacji. Nowy sezon niesie ze sobą sporo niewiadomych, jednak ten zespół już nie raz pokazywał, że potrafi wyjść nawet z największych opresji – przekonuje trener Zawada. 

Oczywiście na bieżąco będziemy informować o przygotowaniach Srebrnych Lwic do nowej kampanii. Śledźcie naszą stronę internetową oraz media społecznościowe! 

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA