Pawonków, Świętochłowice i Kolonowskie – to piątkowi rywale Juniorek Młodszych Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Podopieczne Patrycji Głąbik i Agaty Nowak już niebawem w Świętochłowicach rozpoczną zmagania w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

Szykuje się rywalizacja pełna wrażeń, ale i niewiadomych, bo o ile przeciwniczki Młodych Lwic spotkały się już wcześniej na piasku, o tyle SPR poza Mistrzostwami Małopolski nie miał okazji do rywalizacji z innymi drużynami. Z jednej strony czasem niewiedza się opłaca, ale z drugiej trudno cokolwiek mówić o szansach olkuszanek na awans do imprezy finałowej. 

- To dla nas jest duża przygoda. Już samo dotarcie do tego etapu traktujemy jako wykonanie planu minimum. Teraz każdy kolejny sukces będzie nagrodą dla dziewczyn za pracę jaką wykonały i wciąż wykonują – zaznacza trenerka Głąbik.

Juniorki Młodsze, pomimo okresu wakacyjnego trenują codziennie od ubiegłego poniedziałku. Próbują nowych ustawień, rozwiązań, każdego dnia nabierają pewności na piasku. To dobry prognostyk i zarazem gwarancja, że dziewczyny zrobiły wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do śląskiego półfinału.

Wedle wstępnego komunikatu ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w Świętochłowicach o dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego miało powalczyć pięć zespołów. Ostatecznie jednak na obiekty Skałki-Śląska nie przyjedzie Jutrzenka Płock, tak więc konkurencja w grze o najlepszą szóstkę w kraju nieco się zmniejszyła. 

- Od tygodnia pogoda sprzyja bardziej plażowaniu niż wysiłkowi fizycznemu, dlatego jeden mecz mniej pozwoli lepiej rozłożyć siły. Damy z siebie sto procent, jednak na ile to wystarczy pokaże boisko. Jestem przekonana, że dziewczyny na ile będą w stanie, na tyle postawią się rywalkom – zapewnia Patrycja Głąbik.

Piątkowa rywalizacja w Świętochłowicach startuje punktualnie o 11:00. Pół godziny wcześniej odbędzie się odprawa techniczna. Pierwszy mecz o punkty olkuszanki zagrają o godz. 11:40 z rówieśniczkami z Pawonkowa. Na 12:20 zaplanowano spotkanie SPR-u z gospodyniami zmagań – Skałką-Śląskiem Świętochłowice, natomiast ostatnim punktem turnieju będzie pojedynek Młodych Lwic z UKS Handball 2019 Kolonowskie (godz. 13:40). 

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA