FOTORELACJE SPROLKUSZ

W piątek 11 września w Kraśniku startuje XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. SPR Olkusz na Lubelszczyźnie będzie miał mocną reprezentację. W Kadrze Małopolski prowadzonej przez olkusko-krakowski duet trenerski Patrycja Głąbik – Beata Filip znajduje się aż sześć Młodych Lwic! 

Amelia Basara, Eliza Faryńska, Wiktoria Kozyra, Nikola Sidor, Nikola Sołościuk oraz Zofia Wadas od 6 do 10 września razem ze swoimi koleżankami z kadry brały udział w zgrupowaniu przygotowującym zespół do udziału w tej prestiżowej imprezie. Olkuszanki przez kilka dni formę budowały w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie miały doskonałe warunki do treningu. Już wkrótce nastąpi weryfikacja siły.

- Wykonałyśmy solidną robotę. Na ile pozwolił nam czas razem z trenerką Filip szlifowałyśmy głównie elementy taktyczne. Do Kadry trafiają wyselekcjonowane zawodniczki, które nad dyspozycją fizyczną pracują w swoich klubach. Tutaj chodzi o zjednoczenie zespołu i wyciągnięcie z dziewczyn tego co mają najlepsze – zaznacza Patrycja Głąbik.

Pięciodniowa konsultacja szkoleniowa na szczęście zakończyła się bez urazów. Wszystkie szczypiornistki są zdrowe i gotowe do walki o medale. Wśród nich poważne aspiracje do pierwszego składu zgłaszają olkuszanki, które jeszcze nie tak dawno rywalizowały o prymat w kraju na piasku, a teraz przyjdzie im wyjść na parkiet. 

- Szanse wszyscy mają równe. To jest turniej, a jak wiadomo turnieje rządzą się swoimi prawami. Uważam, że mamy dobrą drużynę z Reprezentantkami Polski, która na boisku w każdym meczu pokaże charakter. Na ile to wystarczy przekonamy się już wkrótce. Szykuje się mnóstwo emocji i ciekawego grania – dodaje Patrycja Głąbik, która funkcję trenerki Kadry Małopolski objęła po przebywającej na urlopie macierzyńskim Agacie Nowak.

Małopolska w OMM na Lubelszczyźnie znalazła się w grupie B, gdzie za rywali będzie miała reprezentacje województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz opolskiego. W piątek Małopolanki zagrają dwa mecze, w sobotę trzeci. Awans do kolejnej rundy zmagań uzyskają dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, a jest ich cztery. Będziemy na bieżąco śledzić poczynania naszych kadrowiczek! Trzymamy kciuki Dziewczyny!

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA