FOTORELACJE SPROLKUSZ

Rok 2020 jest nietypowy. Z jednej strony, przez pandemię w marcu zostały zawieszone wszystkie rozgrywki halowe, ale z drugiej po raz pierwszy w historii jako Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz w zespołach młodzieżowych postawiliśmy na beach handball. O tym, że był to strzał w dziesiątkę nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Potrójne Mistrzostwo Małopolski, awans do turniejów finałowych w dwóch kategoriach wiekowych oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi ekipami w kraju w Sulejowie i Kątach Wrocławskich to były piękne chwile. Na zakończenie  zmagań na piasku nasze trzy reprezentacje pojechały do Krakowa, aby wziąć udział w Festiwalu Piłki Ręcznej Plażowej, którego stawką był Puchar Prezydenta Jacka Majchrowskiego.

W weekend na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach Juniorki i Juniorki Młodszej, Młode Lwice nie miały sobie równych. Wygrywały wedle porzekadła „dużo do mało” bez względu na to z kim przyszło im się mierzyć. Roczyny, Tarnów, Cracovia – z każdym rywalem olkuszanki radziły sobie bez trudu. Warto przy tym dodać, że radziły sobie w mocno okrojonym składzie. Część Juniorek Młodszych przebywa obecnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku, natomiast Juniorki razem z pierwszym zespołem Srebrnych Lwic wchodzą w ostatni etap przygotowań do halowego sezonu. Inna sprawa, że trener Kamil Zawada z pełną świadomością i niejako premedytacją do stolicy Małopolski w dwóch wspomnianych wyżej kategoriach zabrał tylko po pięć zawodniczek. 

- Jakość ponad ilość. Chciałem dać pograć dziewczynom, które rozpoczęły swoją przygodę z plażówką i albo najmocniej przyczyniły się do sukcesów, albo z różnych względów – choćby przez zasady regulaminowe grały nieco mniej. Jak widać, to był trafiony typ – zaznacza szkoleniowiec SPR-u, który jako jeden z pierwszym w klubie dał sygnał do gotowości gry na piasku.

- Z perspektywy czasu widać, że poszliśmy dobrą drogą. Piasek wypełnił nam czas stracony przez wirusa. Mogliśmy solidnie potrenować, na ile mogliśmy przygotować się do turniejów rangi mistrzowskiej i zagrać w nich. Co prawda szczególnie Juniorki odebrały surową lekcję beach handballu, ale jeśli wyciągać wnioski, to po meczach z topowymi drużynami w Polsce – dodaje Kamil Zawada.

Juniorki Starsze i Młodsze pewnie wygrały rywalizację w swoich rocznikach. Nieco trudniej miały Młodziczki, które ostatecznie uplasowały się na drugim i trzecim miejscu, za Cracovią. - Wszystkie mecze w tej grupie kończyły się shoot outami, a część z naszych dziewczyn była młodsza od krakowianek o nawet trzy lata – przyznaje opiekun Lwiątek. 

Na zakończenie niedzielnej imprezy były puchary, dyplomy oraz wiele ciepłych słów pod adresem Młodych Lwic ze strony organizatorów. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i gratulacje za cały sezon na piasku! Zapewniamy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w plażówce. Dopiero się rozkręcamy!

Składy drużyn:

JUNIORKI: Emilia Januszek (Tytuł MVP wśród bramkarek!) – Magdalena Barczyk, Kamila Pietruszka, Oliwia Sołościuk, Aleksandra Zub.

JUNIORKI MŁODSZE: Natalia Stach – Oliwia Bartusik, Oliwia Błaszczykiewicz, Vanessa Nowak (Tytuł MVP wśród zawodniczek!), Julia Polakowska.

MŁODZICZKI: Angelika Banyś, Karolina Banyś, Weronika Biskup, Natalia Kania, Jagoda Łuszczek, Lena Szproch, Nela Krężel, Gabriela Gbyl (Tytuł MVP wśród bramkarek!), Julia Rogóż, Karolina Żebczyńska, Julia Król, Victoria Denkes, Hanna Pilarek, Maja Ząbczyńska.

Tekst: SPR Olkusz (PK) | Zdjęcia: Ilona Jasica

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA